top of page
Search
  • Writer's picturePatrik

ZSE Drive vám vymení energiu z fotovoltiky za verejné nabíjanie zadarmo. A to jedna k jednej


ZSE Drive dnes oficiálne predstavila svoj najnovší program, zameraný na fyzické osoby využívajúce fotovoltiku. Práve tí môžu energiu, ktorú si uložila do virtuálnej batérie od ZSE vymeniť za nabíjanie zadarmo v celej sieti nabíjacích staníc ZSE Drive.


Program Virtuálna batéria pre elektromobilposlúži všetkým majiteľom fotovoltických panelov, ktorí odvádzajú prebytočnú energiu do virtuálnej batérie. Keďže elektromobilisti síce preferujú možnosť domáceho nabíjania, no pri cestách na dlhšie vzdialenosti sa nevyhnú ani verejným nabíjacím bodom, spoločnosť sa im rozhodla vyhovieť aj v tomto smere. Nie len že si vozidlo nabijete za výhodný peniaz (zadarmo) doma, teraz môžete zadarmo nabíjať aj na nabíjacej stanici ZSE Drive.


O množstvo energie, ktorú dokážete vyrobiť, sa vám navýši voľný objem energie z mesačného programu. Toto všetko však platí len pre tých, ktorí vlastnia nabíjacie karty s programom Partner a Flat. V aplikácii si tak dokážete nastaviť a odsledovať, koľko voľných kWh máte k dispozícii a nebudete za ne platiť. Vami vyrobená energia pridaná do siete sa do základného balíka voľných kWh pridáva v pomere 1:1. To znamená, že koľko do siete pridáte, toľko z nej môžete aj zobrať. Neexistuje tak žiadny poplatok ani tarifa, ktorá by z objemu skresávala.


Služba je určená pre všetkých zákazníkov ZSE Energia, dokonca aj pre tých, ktorí nemajú fotovoltiku zriadenú priamo od ZSE. Ak sa rozhodnete ukladať vyrobenú energiu do virtuálnej batérie, neplatíte za to nič. Poplatky prevádzkovateľa distribučnej sústavy uhrádzate len v prípade odberu elektriny z virtuálnej batérie späť do domácnosti. V prípade odberu uloženej elektriny v sieti ZSE Drive neplatíte žiadne poplatky.


Program sa spúšťa už onedlho

Táto bonusová možnosť je dostupná na všetkých nabíjacích bodoch s označením AC, DC aj Ultra. Presunuté kWh však musíte vyčerpať v rámci daného mesiaca. Nevyužitá spotreba sa nepresúva do ďalšieho mesiaca. Ponuka však platí len na nabíjacích staniciach poskytovateľa ZSE Drive. Spustenie novej služby prebehne už 1.10.2023.


52 views0 comments

Recent Posts

See All

Commentaires


bottom of page