top of page
Search
  • Writer's picturePatrik

Takmer tri štvrtiny Slovákov podporujú väčšie využívanie obnoviteľných zdrojov energie

Updated: Feb 6, 2022

Až 72 percent občanov Slovenska podporuje väčšie využívanie obnoviteľných zdrojov energií (OZE). Približne 66 percent respondentov si myslí, že aj keby malo Slovensko energeticky úsporné budovy a efektívnejšie využívalo obnoviteľné zdroje energie, tak by sa ich náklady za energie pre domácnosti zvýšili.

Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu verejnej mienky, ktorý pre Slovenskú klimatickú iniciatívu realizovala na vzorke 1 009 respondentov v období medzi 20. až 27. októbrom 2021 agentúra Focus.„Prieskum jednoznačne potvrdil, že si naši občania uvedomujú dôležitosť ďalšieho rozvoja a efektívneho využívania obnoviteľných zdrojov energií. Len päť percent respondentov je zásadne proti väčšiemu využívaniu OZE,” vyhlásil predseda Slovenskej asociácie fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI) Ján Karaba.


Podľa Slovenskej klimatickej iniciatívy hlavnú prekážku rozvoja OZE na Slovensku dnes predstavujú zbytočná byrokracia, komplikované a zdĺhavé povoľovacie procesy, ako aj vysoké administratívne poplatky.

„Prieskum nám ukázal ešte jednu zaujímavú vec. Ľudia chápu význam obnoviteľných zdrojov a úspor energií, ale obávajú sa, že ani realizácia týchto opatrení im nepomôže a aj tak im porastú náklady za energie v domácnostiach,” konštatovala koordinátorka Slovenskej klimatickej iniciatívy Kateřina Chajdiaková.


Zdroj: https://www.asb.sk/zelena-obnova/dotacie-novinky/takmer-tristvrtiny-slovakov-podporuju-vacsie-vyuzivanie-obnovitelnych-zdrojov-energieRecent Posts

See All

Comments


bottom of page