top of page
Search
  • Writer's picturePatrik

Mimoriadne dotácie na fotovoltiku sa minuli, tepelné čerpadlá a kotly sú ešte v hre

Updated: Feb 6, 2022

V projekte Zelená domácnostiam II sa tento týždeň rýchlo minula celá suma podpory, ktorú Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) mimoriadne uvoľnila na fotovoltické inštalácie.Podľa informácií pubikovaných na webe SIEA pribudlo v pondelok 6. septembra takmer 900 nových žiadostí o poukážky na fotovoltické panely pre domácnosti. Objem žiadostí dosiahol celkovú hodnotu 1,3 milióna €. Záujem tak presiahol vyčlenenú sumu 1,1 mil. € aj aj ďalšie voľné prostriedky, ktoré zostali po nevyužitých poukážkach.


Žiadosti o poukážky na slnečné kolektory je možné podávať až do naplnenia zásobníka, v ktorom bola v aktuálnom období vyčlenená suma 1,5 milióna €.

Žiadosti o poukážky na tepelné čerpadlá a kotly na biomasu je možné podávať od stredy 8. septembra 2021. Nakoľko sa v zásobníkoch ešte nachádzajú žiadosti o poukážky na tepelné čerpadlá a kotly na biomasu zaregistrované skôr, je pravdepodobné, že k novým žiadostiam budú poukážky vydané až v roku 2022.


Zdroj: https://www.asb.sk/zelena-obnova/dotacie-novinky/mimoriadne-dotacie-na-fotovoltiku-sa-minuli-tepelne-cerpadla-a-kotly-su-este-v-hre

Recent Posts

See All

コメント


bottom of page